Zimski sportovi

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Zimski sportovi

Počalji od rhadamanth taj Uto Feb 14, 2012 2:50 am

vrlo interesantno je da je sad za vikend trebalo da bude neka promocija nordijskog skijanja kod usca. ne znam da li je bilo, ja htela da odem, ali ipak je surovo vejalo, a nisam se ispavala. planetbike inace organizovao. kada je zima kao ova, sa dosta snega, to moze biti zanimljivo za ravnicarske predele.
rhadamanth
Administrator
Administrator

Penguins

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sub Dec 29, 2012 3:48 pm

Ovo se vec tradicionalno gleda.. Uy caj, sa malo ruma.. Laughing Seljak Dobar clanak..

Vreme je za „Četiri skakaonice“!
http://www.b92.net/sport/teme/b92.php?yyyy=2012&mm=12&nav_id=673261

Praznici nam stižu, a to znači da je pred nama 61. izdanje tradicionalne turneje „Četiri skakaonice“. Bilo da ste pasionirani ljubitelj ski skokova ili ne, sigurno je da ćete od 30. decembra do 6. januara gledati takmičenja u Oberstdorfu, Garmiš-Partenkirhenu, Insbruku i Bišofshofenu, gde će se najbolji skakači nadmetati za jednu od najvećih titula koje mogu da osvoje. Titulu na Novogodišnjoj turneji brani Austrijanac Gregor Šlirencauer, koji važi za glavnog favorita i ovoga puta, ali je sigurno da ga ne čeka lak posao u pohodu na novu titulu...

Turneja „Četiri skakaonice“ je nešto posebno, a reči samih ski skakača to potvrđuju, pošto kažu da je trofej na njoj vredan jednako kao Kristalni globus ili olimpijsko zlato. Razlog za to je što turneja predstavlja tradiciju, nešto što sam sport diže na poseban nivo, i omogućava mu da bar tokom tih osam dana bude najvažnija sportska tema svuda u svetu.

Početak Novogodišnje turneje rezervisan je za 30. decembar u nemačkom Oberstdorfu, a odmah potom najbolji ski skakači današnjice se tradicionalno sele u Garmiš, gde se takmiče prvog dana svake Nove godine. Potom sledi selidba u Austriju na drugu polovinu turneje, prvo u Insbruk 4. januara, a potom i Bišofshofen dva dana kasnije, gde dobijamo pobednika „Četiri skakaonice“.

Sistem takmičenja u okviru turneje se razlikuje od onog u Svetskom kupu, pošto se posle kvalifikacija formira 25 parova. Pobednici tih duela plasiraju se u drugu rundu, bez obzira na ostale rezultate, a njima se pridružuju petorica ’laki luzera’. Takav sistem nije na snazi samo u slučaju otkazivanja kvalifikacija, kada se skokovi u prvoj rundi odvijaju kao u elitnom takmičenju.

Mnogi veliki skakači trijumfovali su na turneji „Četiri skakaonice“, ali se od svih njih izdvajaju dvojica – Jane Ahonen i Sven Hanavald. I jedan i drugi su svojim rezultatima ispisali nove stranice istorije ne samo turneje, već i ski skokova, i zbog toga se smatraju apsolutnim vladarima.

Ahonen je jedini uspeo da čak pet puta pobedi na Novogodišnjoj turneji i to 1999, 2003, 2005, 2006. i 2008. godine. Ledeni Finac je, dok se takmičio, bio poznat po tome što je uvek na takmičenjima u okviru turneje znao da zasija, čak i kada nije bio u formi ili niko to od njega nije očekivao. Najbliži Ahonenovom ostvarenju je najuspešniji nemački ski skakač Jens Vajsflog, kojem je to pošlo za rukom četiri puta.

Finac je svoju četvrtu pobedu morao da podeli sa Čehom Jakubom Jandom, pošto su imali isti broj bodova te 2006. godine. To izdanje turneje ujedno se smatra za najneizvesnije, dok je Ahonen bio akter i jednog od dosadnijih, pošto je 2001. godine bio drugoplasirani, sa 104,4 boda manje od pobednika Adama Mališa. To je ujedno najveća razlika između prve dvojice u istoriji.

Hanavald je ostao upamćen kao jedini koji je uspeo da pobedi na sva četiri takmičenja turneje 2002. godine. Od tada jedino je Ahonen uspeo da se približi tom ostvarenju, u sezoni 2004/05, kada je trijumfovao na prva tri takmičenja, a na poslednjem bio drugi. Pored Finca, više od dva trijumfa od tada je na jednoj turneji ostvarili su samo Sigurd Petersen iz Norveške, u sezoni 2003/04, i Austrijanac Volfgang Lojcl, u sezoni 2008/09. Petersen tada nije slavio samo u Insruku, a Lojcl u Oberstdorfu.

U Ahonenovom i Hanavaldovom društvu zaslužuje da se nađe i Norvežanin Sigurd Petersen, koji je zajedno sa Simonom Amanom vlasnik najdužeg skoka u istoriji „Četiri skakaonice“. Petersen je trijumfovao na turneji 2004. godine, a na startu takmičenja, u Oberstdorfu ostvario je skok od 143,5 metra. Aman je izjednačio taj rekord šest godina kasnije, ali ne na istoj skakaonici, već u Garmišu. Švajcarac, ipak, do sada nije uspeo da se upiše među pobednike Novogodišnje turneje.

U poslednje četiri godine na turneji je viđena dominacija Austrijanaca, pošto su od 2009. na njoj trijumfe zaređali Volfgang Lojcl, Andreas Kefler, Tomas Morgenštern i Gregor Šlirencauer. Iako Šlirencauer važi za glavnog favorita, iskustvo nas je naučilo da sva predviđanja padaju u vodu što se tiče turneje „Četiri skakaonice“. Najbolji pokazatelj za to su Lojcl i Kefler, na koje niko nije ozbiljno računao pre njihovih trijumfa i, slobodno se može reći, najvećih uspeha u karijerama.

Šlirencauer je glavni favorit zato što se najbolje pokazao u dosadašnjem delu sezone, a kao branilac titule je svakako u prednosti u odnosu na konkurente. Zanimljivo je da mladom Austrijancu potrebno neko vreme da ’proradi’ od početka sezone, ali je u poslednjih mesec dana bio odličan i sada ga samo tri pobede dele od sustizanja rekorda po broju pobeda u Svetskom kupu koji drži legendarni Mati Nikenen. Šlirencauer je trenutno na broju od 43 trijumfa i upravo zbog toga je za njega ulog na turneji veći nego za ostale.

Odmah uz Šlirencauera je Kefler, koji se takođe odlično pokazao u poslednje vreme, dvema pobedama za samo nedelju dana. Na njegovoj strani je takođe iskustvo, ali je u prošlosti znao da posle uspona ima velike padove i ako to spreči mogao bi ozbiljno da se bori za trijumf na turneji. Pored dvojice Austrijanaca od svih skakača se izdvaja i Nemac Zeverin Frojnd, koji je možda i najveće iznenađenje sezone, ne toliko zbog pobeda, već zbog konstantno dobrih rezultata, ali mu nedostaje iskustvo.

Pored trojice glavnih favorita tu su i skakači od kojih se, takođe, dosta očekuje. Tu se, naravno, misli na aktuelnog osvajača Svetskog kupa Andersa Bardala, Nemca Andresa Velingera, koji se pokazao kao zvezda u usponu, i još jednog austrijskog skakača Tomasa Morgenšterna, kojem bi to što je pre samo nekoliko dana postao otac moglo da posluži kao sjajna motivacija za „Četiri skakaonice“.

Naravno, tu su i oni od kojih se očekuje da iznenade, prvenstveno se tu misli na Nemca Riharda Frajtaga, a u njegovom društvu su i Lojcl, Slovenac Jaka Hvala i aktuelni olimpijski šampion Simon Aman. Švajcarcu od svih velikih titula nedostaje upravo ta sa Novogodišnje turneje, ali bi za takav trijumf morao da bude u daleko boljoj formi. I ostali takmičari vrebaju svoju šansu, a to garantuje dosta uzbuđenja do 6. januara i velikog finala u Bišofshofenu.

Program turneje „Četiri skakaonice“
Oberstdorf
subota, 29. decembar 16.00 kvalifikacije
nedelja, 30. decembar 16.00 takmičenje
Garmiš-Partenkirhen
ponedeljak, 31.decembar 13.45 kvalifikacije
utorak, 1.januar 14.00 takmičenje
Insbruk
četvrtak, 3. januar 13.45 kvalifikacije
petak, 4.januar 13.45 takmičenje
Bišofshofen
subota, 5.januar 16.15 kvalifikacije
nedelja, 6.januar 16.30 takmičenje

A da li vi pratite? Ya koga navijate?
Ja, naravno, ya slovene uvek. A posto se oni nece boriti ya pobedu, vayno je da ne pobede Austrijanci.. Very Happy Ne volem ih. Pijem kafu i chiluje
Che
Moderator
Moderator

Godine : 26
Maple Leafs alt

Pogledaj profil korisnika http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sub Dec 29, 2012 4:10 pm

Gledo sam jace kad sam bio mali, malo sam zatajio par godina ali planiram da se vratim jako ove. Navija se protiv svega sto je austrijsko i svapsko.
Smrdljivi Austrijanci, 5 metara krace mogu da skacu za prvo mesto.

Adam Malis, Norvezani, Rusi, Slovenci, sve ostalo bukvalno.
Japanci naravno, ali nekako nakon Kaziyoshi Funakija nije bilo isto.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Godine : 24
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sub Dec 29, 2012 4:17 pm

I ja sam MNOGO vise pratio ranije. Ne samo 4 skakaonice, nego celu seyonu bukvalno. Prosle i pretprosle sam yatajio skroy, ali ove se vracamo sigurno. Very Happy

I meni nedostaje stara skola: Malis, Jahonen, Hautameki, Shmit, Janda, Hanevald, Ito i svi..

Navijanje ide ovako: sloveni, pa japanci, pa onda skandinavci.. U svakom slucaju, bolje i nemci da pobede, nego jebeni austrijanci. No, posto ce oni opet biti glavni (po meni, yato je i takmicenje iygubilo malo na drayi poslednjih par godina), verovatno cemo yavrsiti navijajuci ya Simona Amana ili tako nekog.. Njemu nedostaje samo ovo takmicenje da spoji sve titule. Ne verujem da ce ga ni ove godine osvojiti, ali eto..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sub Dec 29, 2012 4:26 pm

I on je kul tip. Svako ko nije bas najbolji ovako ali pokida Olimpijadu me kupio. Ko Fernando Gonzales npr, a ne Mustafa Djokovic.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sub Dec 29, 2012 5:03 pm

Idu kvalifikacije, sad ce najbolji da skacu...
Mnogo me nervira kad menjaju kapije... Kako to uopste moyes perfektno iymeriti jebenim koeficijentima? Lopovluk sve bre..
Nek svi skacu sa istog, pa ko se bolje snadje..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Sub Dec 29, 2012 8:13 pm

Ja tradicionalno navijam za Norvezane i Japance,ostali su mi dosadni.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Uto Jan 01, 2013 6:31 pm

Jakobsen najbolji i u Garmišu

Norvežanin Anders Jakobsen sa savršenim skorom završio je nemački deo turneje “Četiri skakaonice”, pobedom u Garmiš-Partenkirhenu.

Samo dva dana pošto je slavio u Oberstdorfu, Jakobsen je do pobede u Garmišu došao ukupnim skorom od 277,7 bodova i skokovima od 131 i 143,5 metra.

Kao i na otvaranju Novogodišnje turneje, odmah iza Norvežanina našao se Austrijanac Gregor Šlirencauer, dok je treći bio aktuelni osvajač Svetskog kupa Anders Bardal.

Druga stanica turneje bila je još uzbudljivija od prve, a na kraju je rezultat bio isti, ali razlika između Jakobsena i Šlirencauera znatno manja. Ponovo je bilo taktičkih odluka i pomeranja kapije, ali one u Garmišu nisu toliko uticale na rezultat, kao što je slučaj bio u Oberstdorfu. Na kraju, Jakobsen je povećao svoju prednost na 12,5 bodova u odnosu na Šlirencauera pred drugu polovinu turneje, na kojoj je već trijumfovao u sezoni 2006/07.

Već tada su viđena velika iznenađenja, pošto su između ostalih eliminisani i pobednik turneje iz 2009. godine Volfgang Lojl i Švajcarac Simon Aman. Sa iznenađenjima se nastavilo i u finalnoj rundi, pošto se neki od favorite nisu najbolje snašli. Ipak, kada je red došao na Jakobsena, on je skočio sjajna 143 metra, samo pola metra kraće od rekorda skakaonice, i to mu je bilo dovoljno za prelazak u vođstvo.

Norvežanin je sigurno držao vođstvo sve dok na red nije došao Šlirencauer, pošto nijedan od rivala nije uspeo da mu ozbiljnije pripreti. Kada je bilo najvažnije, vodeći u generalnom plasmanu je skočio 136,5 metara i za pola metra ostao bez trijumfa, pa je usledilo veliko slavlje Jakobsena i celog norveškog tima.

Bardal je na trećem mestu imao više od deset bodova manje od Jakobsena, što ide u prilog dominaciji njegovog sunarodnika i Šlirencauera. Sjajan dan Norvećana upotpunio je Hilde na četvrtom mestu, ispred Poljaka Macieja Kota, koji je zaslužan za iznenađenje dana, i Rusa Dimitrija Vasiljeva i Štoha, koji su podelili šesto mesto. Među prvom desetoricom našli su se i Slovenac Jaka Hvala, Andreas Velinger iz Nemačke i još jedan slovenački skakač Peter Prevc.

Turneja “Četiri skakaonice” sada se seli u Austriju, naredni skokovi na programu su 4. januara u Insbruku, dok je veliko finale zakazano za dva dana kasnije u Bišofshofenu.

Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Uto Jan 01, 2013 6:39 pm

Steta za one probleme u prvoj seriji, inace bi ga jace utrpo. A brat Kamil leteo 142 metra i bio drugi, eeeeee.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Uto Jan 01, 2013 8:58 pm

Stvarno je Jacobsen mogao da napravi ogromnu razliku danas.Vjetar je odigrao svoju ulogu u prvoj seriji.Stoch - on je samo tamo neki Poljak.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Uto Jan 01, 2013 10:52 pm

Sad kad se presele u Austriju ima da bude ludnica i sve. Msm, to im je ono jedini sport u kojem su bas dobri.. Rolling Eyes

Ja cu verovatno igrati na Shlilenzauera, msm da "kuci" moze da dobije Jakobsena, koji je ociglednu u sjajnoj formi. Smile

I moram da primetim jos jednu stvar, mozda nebitnu, ali ipak.. Naime, nznm sad za Garmis, ali u Oberstdorfu nije bilo ni japanskih, ni ruskih, niti bilo kojih slovenskih sudija! Znaci, svi su bili zapadnjaci evropljani, i jedan amerikanac msm...

To je bezobrazluk, iako nemam sad neke konkretne primedbe na njihove ocene..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VIX taj Sre Jan 02, 2013 5:21 pm

Raduje me kad vidim da neki clanovi prate ski skokove .. Smile

Norvezani su definitivno u najboljoj formi, forma tempirana pravo u centar sto se kaze .. Ja navijam za Svabe, navijao sam jos od Hanavalda i navijacu i dalje .. Za nekoliko sezona imamo 1/2 na podiumu, Freund prvi, a Wellinger drugi Very Happy, mozda i Freitag pocne da se razvija kako se i ocekivalo od njega ..

Druga stvar, konacno je talenat kod slovenaca isplivao na povrsinu.. Gde je sad tatica da gura Tepesa u seniorima kao sto je to radio u juniorskim kategorijama. Vidi se da su Hvala i Prevc mnogo bolji i talentiraniji skakaci, i konacno je to svet video, za sva vremena ..
VIX
1st liner
1st liner

Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Sre Jan 02, 2013 8:13 pm

dok kranjec s druge strane opet ima problema u glavi kako stvari stoje..Hvala i Wellinger za mene za sad najprijatnija iznenadjenja sezone
Lemieux
AHL
AHL

Godine : 23
Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pap taj Čet Jan 03, 2013 8:52 pm

Lemieux ::dok kranjec s druge strane opet ima problema u glavi kako stvari stoje..Hvala i Wellinger za mene za sad najprijatnija iznenadjenja sezone

Kranjec je čudljiva biljka Very Happy

Navodno ga jebe osjećaj, manjak istog zapravo, u novim pancericama...tajmnig kod odraza mu je manjkav, al čini se da su mu zadnji skokovi bolji a i nakon turneje dolaze odmah letovi di je on doma pa bi lako bilo moguće da se vrati u top formu u drugom dijelu sezone...

Osim Norvežana, mislim da Poljaci zaslužuju da ih se pohvali...
...zapravo više manje sve slavenske repke (Rusi, Slovenci, Česi) izgledaju jako dobro, čak se i onaj mali Bugar uspijeva ugurati tu i tamo
pap
2nd liner
2nd liner

Godine : 37
Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Jan 04, 2013 12:37 am

Robert Kranjec pokraden u Garmišu (to moze samo njemu da se desi Laughing)

Najbolji ski skakač Slovenije, Robert Kranjec je doživeo neprijatnost na Novogodišnjoj turneji, jer su on i njegova supruga bile žrtve drskih lopova u Garmiš-Partenkirhenu

Kranjec je boravio u hotelu zajedno sa svojom suprugom kojoj su iz torbice lopovi uzeli 200 evra i laptop. Kranjec sumnja da se pljačka dogodila u prvim satima 2013.godine kada je napustio sobu zajedno sa suprugom kako bi drugim skakačima čestitali novu godinu.

Takođe, Kranjec istiće kako je supruga Špela primetila da novca nema tek kada se vratila kući.

Kranjec je do sada u karijeri osvojio bronzu na Igrama u Solt Lejk Sitiju, bronzu na Svetskom prvenstvu u Oslu, dok je prošle godine u Vikersundu osvojio naslov svetskog prvaka u letovima.

...

Sutra ujutru izlazi specijal u BalkanBetu, ja igram na Slilenzauera.. Ako se probudim..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Pet Jan 04, 2013 2:02 am

Sliri je po meni siguran pik za sutra,.mozda i ja budem odigrao na njega

danas trojac iz poljske bio odlican mada ne ocekujem nista preterano od njih..eventualno Stoch.

ovoj sezoni nedostaje jedan sigurd petersen
Lemieux
AHL
AHL

Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Jan 04, 2013 1:43 pm

2.10 u BalkanBetu.. Imaju i par duela tamo..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Pet Jan 04, 2013 2:46 pm

Ma da, 1000 poena.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Pet Jan 04, 2013 2:48 pm

a sad poleti gregore
Lemieux
AHL
AHL

Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Jan 04, 2013 2:59 pm

Nek idu u 15 PLM... Ljut Ljut Ljut 5 minuta sam zakasnio.. 5 minuta..
Ovi najvazniji debili nisu bili ni blizu da skacu, ali neeeee, ne moze da se uplati.. Fejspalm joj

Toliko sam se iznervirao... Jos ako mi ne udje sad stvar koju sam igrao umesto Slilenzauera (manja kvota, naravno), ubicu se..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Jan 04, 2013 3:39 pm

***** mu materina austrijska, da bog da crko.. Jebeni sport i sve, samo ga austrijanci i igraju..
Koje to ****** takmicenje pocinje u 13:45.. Fejspalm joj Koje... Ljut
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lemieux taj Pet Jan 04, 2013 3:44 pm

ja sam uspeo da odigram,iako sam se probudio u 1...odleteo sam do kladionice ja mislim

za bisofshofen verovatno necu igrati na gregorovu pobedu nego na njegovu pobedu u duelu gregor-jakobsen
Lemieux
AHL
AHL

Capitals

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Jan 04, 2013 3:50 pm

Ma ovo je bila jebena sigurica.. Em je skako kuci, em je morao da stize prednost od 12,5 poena..
U bisheshofenu mozda nece tolko rizikovati, i ici ce na sigurno - ne predug skok, sa lepim doskokom.. Mada, i tu je po meni prvi favorit.

...

Evo kaze komentator eurosporta: "slovakinja je kupila publiku sa par reci na srpskom..." Laughing Seljak
Inace onaj sto komentarise ski skokove je jebeni idiot. Em samo prica o brojevima, em ne zna da racuna, iako ima ekran ispred sebe.
Dusko Korac je za njega bog stvoritelj..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Pet Jan 04, 2013 9:10 pm

Em non-stop hejtuje nekoga.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Jan 04, 2013 9:12 pm

Srecom sam proso ovo drugo (Krstic <15,5.. dao 15.. Very Happy), inace bi sada pizdeo..
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći