Čime se bavite,kako gurate ove teške dane...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Čime se bavite,kako gurate ove teške dane...

Počalji od Sharks vk taj Sre Apr 01, 2015 3:12 am

Pala mi je na pamet ova tema dok sam neki dan radio u fušu za vikend i kasnije razgovarao sa ženom koja mi je rekla da se trebamo više družiti sa našim prijateljima.Pa zašto se i mi ne bi bolje upoznali,ako treba i iskukali jedni drugima,jer teško je vrijeme...

Eto ja sam za početak...radim u jednoj kompaniji kao prodajni predstavnik,nije mi loše imam dobru plaću...kvaka je u tome da mi je žena ostala bez posla,a imamo još 15 godina kredita od cca 700 Eura mjesečno,tako da sam počeo u fušu raditi moleraj.To je posao koji sam radio 15 godina sa pokojnim starim i imam ga u malom prstu,ali prije nisam imao potrebu to raditi...sada nažalost imam jer je dogorilo do noktiju.

Kako vi ostali spajate kraj s krajem?
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Godine : 44
Sharks

Pogledaj profil korisnika http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

Re: Čime se bavite,kako gurate ove teške dane...

Počalji od Marvin taj Sre Apr 01, 2015 3:59 am

Za mene i znas valjda, studiram prava u Beogradu, mada sam zapeo, losa godina generalno, al bice bolje. Niti radim dovoljno ko prvo i prvo, nit mi narocito lezi, nit imam srece, valjda kad popravim ovo prvo doci ce i ostalo, sta ga znam. Sto se para tice, moji me izdrzavaju jos uvek, cale je poljoprivrednik i jako vredan covek, te nemamo vecih problema vec nekoliko godina, da kucnem u drvo. No zemlja nam ide u pogresnom smeru, kuda cemo mi i sta cemo...

Dođe ti takvo jedno opterećenje, da ne možeš sam sebe gledat, a kamoli jedan film.
Marvin
Administrator
Administrator

Godine : 25
Maple Leafs

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sharks vk taj Sre Apr 01, 2015 4:03 am

Marvin ::Za mene i znas valjda, studiram prava u Beogradu, mada sam zapeo, losa godina generalno, al bice bolje. Niti radim dovoljno ko prvo i prvo, nit mi narocito lezi, nit imam srece, valjda kad popravim ovo prvo doci ce i ostalo, sta ga znam. Sto se para tice, moji me izdrzavaju jos uvek, cale je poljoprivrednik i jako vredan covek, te nemamo vecih problema vec nekoliko godina, da kucnem u drvo. No zemlja nam ide u pogresnom smeru, kuda cemo mi i sta cemo...
Budući đavolji advokat...
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Sharks

Pogledaj profil korisnika http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Sre Apr 01, 2015 2:28 pm

Student nautike na pomorski fakultet,familija me izdrzava,na ljeto bi trebao na brod pa ce bit nekih prihoda.Prethodnih godina sam radio preko ljeta i to mi jedino radno iskustvo.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Pogledaj profil korisnika http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Apr 01, 2015 3:28 pm

Na masteru sam, na ekonomskom fakultetu. Nema nekih placanja sto se skole tice vec par godina, i tu barem olaksavam mojima (za razliku od mog buraza), uvek sam bio dobar student. No posla nema, jbg., u struci msm, mada nije i da trazim u poslednjih par meseci, aktivno sam trazio prosle godine.

Zivim u stanu na B. Brdu, stanu koji su moji kupili pre nekih 6-7 godina. Uselio sam i cimera, dobrog druga/kolegu sa faxa, koji mi placa stanarinu (doduse, prilicno simbolicnu, cisto da mu se isplati malo vise od drugih alternativa, xexe) i pola komunalija, pa se odatle ugl. i finansiram. Naravno, ne bi bilo teorije pregurati sve bez roditelja, koji mi i dalje pomazu (mora i da se jede, jelte Very Happy).

Imam neke devize u banci, koje sam gomilao od malena, al bas su ono rainy day fund, tj. nikad ih nisam dizao, vec gomilaju onu smesnu kamaticu. Nije nesto posebno, al dovoljno da se pregura nekih godinu i nesto, ako se ne daj boze nesto desi.

Inace, i putujem malo ovih meseci, cisto jer imam vremena, a i drustvo koje je u nekom tom fazonu. Nista fensi, neki jeftiniji aranzmani i kombinacije preko agencija, mada u planu nam je i neko organizovanje usopstvenoj reziji. Pre nedelju dana sam se vratio iz Praga, pre toga bio malo u Becu, i tako... Cisto da iskoristim sada kada mogu, mozda kasnije od posla ili nekih drugih obaveza necu moci.

Inace, iako ekonomista, znam cesto prilicno neracionalno da se ponasam. Cesto gledam svaki dinar, a onda u nekim periodima se bahanalisem, po principu ima para -> jedi i pij kao stoka, nema para -> gladuj (dobro, ne bas bukvalno, ali obilazi rodbinu u vreme rucka) par dana. Sa devojkom mi je to jos izrazenije, doduse, proslo je vec nekih 4-5 meseci, pa nemam potrebu vise da se nesto trosim na nju, ili na izlaske.

Ugl., OK se zivi, ne nesto presiroko, ali uglavnom mi nista ne fali. Obicno me je i sramota da trazim nesto vise od roditelja, narocito ako pojedem/propijem/prokockam ono standardno. Msm, jbg., treba mi (realno) novi fon, laptop, bajs, al tesko da cu nesto od toga priustiti uskoro, a i nije da sam nesto previse zeljan bilo cega od navedenog.

Medjutim, drugo je to iz mog ugla, a drugo iz pap-ovog... Pa jos ako imas decu. Velike su to brige.
Che
Moderator
Moderator

Godine : 27
Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sre Apr 01, 2015 3:51 pm

Samo u Sloveniju nisi mogo. Very Happy

Dođe ti takvo jedno opterećenje, da ne možeš sam sebe gledat, a kamoli jedan film.
Marvin
Administrator
Administrator

Godine : 25
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Breznjev taj Sre Apr 01, 2015 10:10 pm

E Shark ovde u Srbiji da imaš ratu kredita od 700 evra već bi bio u zatvoru ili samoubica jer nema šanse da je vratiš... Wink
Breznjev
2nd liner
2nd liner

Godine : 45
Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sharks vk taj Čet Apr 02, 2015 12:06 am

Breznjev ::E Shark ovde u Srbiji da imaš ratu kredita od 700 evra već bi bio u zatvoru ili samoubica jer nema šanse da je vratiš... Wink
To su ustvari 2 kredita,stambeni oko 450 i ovaj drugi kada sam kupovao auto i zatvarao neke minuse oko 250.Jebiga uvalio se prije 6 godina i sad ćuti,riljaj i trpi još 14 godina.Sreća pa nekako guram,ali nema više kao prije na Inter-Milan,na Maidene u Italiju,Stonese u Peštu...nema šanse.
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Sharks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Apr 02, 2015 1:43 pm

Marvin ::Samo u Sloveniju nisi mogo. Very Happy
Jbg., znas da nije bilo fore da pasos sredim na vreme.
Che
Moderator
Moderator

Godine : 27
Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu