NHLSFH 14/15

Strana 4 od 41 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 41  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Kako cemo da regulisemo vejvere?

25% 25% 
[ 2 ]
75% 75% 
[ 6 ]

Ukupno Glasova : 8

Re: NHLSFH 14/15

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 2:17 pm

Drugari, ako nekoga ne mrzi da li moze da mi napise kako se draftuje ili kako se koristi "Mock Draft" da bih mogao malo da praktikujem pre nego bude draftovanje?  Pijem kafu i chiluje
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sharks vk taj Uto Sep 30, 2014 3:53 pm

Brain Damage ::Drugari, ako nekoga ne mrzi da li moze da mi napise kako se draftuje ili kako se koristi "Mock Draft" da bih mogao malo da praktikujem pre nego bude draftovanje?  Pijem kafu i chiluje
Kad uđeš na main stranicu naše lige klikni na Draft central,pa na Mock drafts...otvori ti se 10-15 draftova koji počinju za minut,tri,pet i samo klikni na join gdje želiš.Kada krene sve će ti biti jasno.Za igrače koje bi voljeo draftovati klikni na strelicu pored njihovog imena i prebacit će ti se u tvoju "kućicu želja" da je tako nazovem.
Kada dođeš na red imaš pola minute da izabereš igrača(u pravom draftu je 2 minute ako se dobro sjećam)...

Sretno!
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Godine : 44
Sharks

Pogledaj profil korisnika http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 4:40 pm

Hvala ajkulo!
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 5:45 pm

E...ovo je moj prvi draft Pijem kafu i chiluje

[size=undefined][size=undefined]1. Claude Giroux (Phi - C,RW)
2. Joe Pavelski (SJ - C,LW)
3. Ben Bishop (TB - G)
4. Jason Spezza (Dal - C)
5. Duncan Keith (Chi - D)
6. Jeff Carter (LA - C,RW)
7. Thomas Vanek (Min - LW,RW)
8. Ryan McDonagh (NYR - D)
9. Victor Hedman (TB - D)
10. Jaromir Jagr (NJ - RW)
11. Joffrey Lupul (Tor - LW,RW)
12. Erik Johnson (Col - D)
13. Scott Wedgewood (NJ - G)
14. Mike Richards (LA - C,LW)
15. Martin Havlat (NJ - RW)
16. Jonathan Ericsson (Det - D)
[/size]
[/size]
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 5:49 pm

Samo imam par nedoumica...Kako mi je Spezza zavrsio kao igrac na klupi i autopick mi se sam ukljucio? E sad', problem je sto su mi uglavnom pokupili one sto sam hteo, kako da zauzmem bolju poziciju? Aha...ukapirao sam ovo za Spezzu, imao sam vec popunjene centre, drugi mock inace... Suv
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pap taj Uto Sep 30, 2014 5:52 pm

Vjezbaj dalje Pijem kafu i chiluje
pap
2nd liner
2nd liner

Godine : 38
Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pap taj Uto Sep 30, 2014 5:56 pm

Brain Damage ::Samo imam par nedoumica...Kako mi je Spezza zavrsio kao igrac na klupi i autopick mi se sam ukljucio? E sad', problem je sto su mi uglavnom pokupili one sto sam hteo, kako da zauzmem bolju poziciju? Aha...ukapirao sam ovo za Spezzu, imao sam vec popunjene centre, drugi mock inace... Suv

Ak si drafto sa kompa jedino si mogo kliknut na autodraft, na mobu se to cesce dogada ako je slaba mreza.
Na "pravom" draftu pozicije su random(osim ako dzomba ne narihta prije drafta) tak da nemres odabrat poziciju. Na mocku mozes sjest di oces, ako je mjesto slobodno naravno
pap
2nd liner
2nd liner

Godine : 38
Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 6:20 pm

E jesam sa kompa. Pijem kafu i chiluje A draft je bese nedelja u cetiri? Pitaj Boga ko ce da mi "zapadne". Fejspalm joj
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sharks vk taj Uto Sep 30, 2014 7:59 pm

Brain Damage ::E jesam sa kompa. Pijem kafu i chiluje A draft je bese nedelja u cetiri? Pitaj Boga ko ce da mi "zapadne". Fejspalm joj
Nedjelja u pola 10.
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Sharks

Pogledaj profil korisnika http://Pozdravljam vas sve skupa.Godinama pratim ovaj forum i re

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 8:36 pm

Sta sam ja istripovao u 16? E, sta je ovo danas na forumu, sada mi je slika nestala a ne mogu da aploadujem novu? Shocked
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 8:38 pm

Za istu sliku koju sam imao kaze da je "too large" Pijem kafu i chiluje Anyone, anyone?

Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Uto Sep 30, 2014 11:22 pm

Nznm sta ti je sa slikom. Probaj da izbrises sve, pa da postavis novu.

Elem, rekao sam da cu ti reci par stvari ovde.

Prvo, dobrodosao, igras sa nama prvi put fantasy ligu ciji zaceci sezu jos u PO 2010. godine, a "prava" liga se igra uz pomoc Yahoo-a (inace sajt NHL.com nema oficijelni fantasy, vec je realizuje uz pomoc Yahoo-a, tj. ovo je oficijelni NHL fantasy).

Sad kad smo vec tu, da kazemo sta je sustina fantasy-ja. Sustina je osvojiti svoju ligu, sto nije nimalo lak cilj, narocito sa 14 vrsnih poznavalaca hokeja, kao sto je kod nas slucaj.Seljak No, da bi imao priliku za to, (u formatu koji mi igramo) moras biti medju 6 najboljih u regularnoj sezoni (koja traje 22 nedelje), te uci u PO (koji traje 3 nedelje) i tamo prokrciti svoj put do titule...

Kako to uraditi? Pa, draftovanjem odgovarajucih igraca, pametnim add-ovima (tj. FA signingsima) i trejdovima tokom sezone, te redovnim namestanjem postave i pracenjem performansi i igara tvojih igraca. No, krenimo iz pocetka...

DRAFT
Draft je po nekima najvazniji deo cele stvari, sto je vrv i istina, mada NHL fantasy tu vrv najvise i odskace (za razliku recimo od dubokih NFL ili NBA liga). No, bez obzira na to, draft je zaista od izuzetnog znacaja za tok cele sezone. Na njemu ekipa pre svega treba da dobije svoj identitet, te da odslikava fklozofiju svog menadzera, tj. tebe. Posto si vec radio prvi mock, necu se ovde vise zadrzavati, samo cu istaci par stvari...
--- Prvo, pre nego sto uopste i pocnes da draftujes, treba da se upoznas sa kategorijama (tacnije stats kategorijama) koje se boduju. U nasoj ligi to su: G, A, +/-, PPP, PIM, SOG (najvrv, hlasaj u poll-u), BLK za igrace (skater-e) odnosno W, GAA, SV%, SO za golmane. Prvo sto treba da razumes je da su SVE KATEGORIJE JEDNAKE, u smislu da se sve jednako vrednuju kada se izracunava skor na kraju svake nedelje. No, o tome nesto kasnije...
--- Drugo, zelim da ti skrenem paznju da na draftu ne mozes da zeznes (mnogo). Naime, da bi ucinio draft i orijentaciju u okviru istog laksom, Y! Svake sezone igrace rangira po njihovom fantasy znacaju, i to je tzv. Y! ranking koji mozes videti kao prvu kolonu levo kada draftujes. Dalje, ako te pak zanima sta drugi ucesnici obicno biraju i kada, u okviru draft window-a imas i ADP (average drafting position, cesto i samo average), cije ime sve govori. Osim toga, u toku pravog drafta, za svakog igraca u draft window-u mozes videti relevantne (znaci statse koji se boduju u doticnoj ligi) za celokupnu proslu sezonu. O drugim mogucnostima draft window-a necu sad, nesto ces i sam videti i provaliti (ili vec jesi). Ugl, izgleda identicno onome na mock draftu, sem sto se kod nas jos boduje i BLK kategorija npr. (za SOG jos nismo sigurni, ali i to, ako izglasamo, umesto SH%)
--- Trece, treba obratiti paznju na position eligability - tj, koji igrac moze da igra na kojoj poziciji. To je vazno, jer se tvoja startna postava (igraci koji ti donose poene) svakog dana sastoji iz: 2G, 4D, 2LW, 2 RW, 2C. Pored ovoga, na rosteru tvog tima ima 6 BN mesta (igraci na klupi) i max 2 IR mesta (igraci koji su povredjeni i na IR listi; ako ti se igrac iz tima povredi, mozes ga na neko vreme staviti na ovaj slot, i umesto njega dovesti drugog igraca da ti popuni tim). Elem, da ne sirim sad, draft treba biti uravnotezen, treba obuhvatiti dovoljno igraca na svim pozicijama, i treba razmisljati unapred, o buducnosti... ... Ili ne, xexexe. To je tvoj draft, mozes da radis sta hoces. (npr. uzmes 4 kvalitetna G, i posle trejdujes za njih; mada ne preporucujem ovo, jer nista nije sigurno)
Che
Moderator
Moderator

Godine : 26
Maple Leafs alt

Pogledaj profil korisnika http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Uto Sep 30, 2014 11:49 pm

Che :: No, da bi imao priliku za to, (u formatu koji mi igramo) moras biti medju 6 najboljih u regularnoj sezoni
Opet menjamo pravila bez da se iko pita? Pijem kafu i chiluje
Marvin
Administrator
Administrator

Godine : 24
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Uto Sep 30, 2014 11:54 pm

Obrisao sam i nece...pa sta mu je? Neverovatno kako me sada nervira ova glupost. Ljut E Che hvala...i sutra cu da praktikujem Mock Draft tako da mi stvari oko draftovanja postaju malo jasnije. Pijem kafu i chiluje
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Sre Okt 01, 2014 12:09 am

E ja otvorio jos jedan nalog ovde...Fly Guy, da vidim moze li slika...i nece. Oces u zid - u zid
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Sre Okt 01, 2014 12:19 am

Odradih prvi mock ove godine i prilicno sam se iznenadio pozicijama nekih igraca.Po meni ima nekih prilicnih nelogicnost,ali mijenjace oni to jos koji put.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sharks vk taj Sre Okt 01, 2014 12:24 am

Marvin ::
Che :: No, da bi imao priliku za to, (u formatu koji mi igramo) moras biti medju 6 najboljih u regularnoj sezoni
Opet menjamo pravila bez da se iko pita? Pijem kafu i chiluje
Zar nije 8?
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Sharks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sharks vk taj Sre Okt 01, 2014 12:31 am

Jeste sisice vi starosjedioci,šta meni prošle godine niste malo pojasnili sve oko drafta? Ruzna rec

Nego Brain nakon moje rookie sezone mogu reći samo ovo:

-pazi da se ne zajebeš sa biranjem golmana,jer ako dugo čekaš ovi vukovi će uzeti sve što valja...ja prošle godine spao na Dybnika i Rama Pojma nemam .Dobrih forwarda se nađe i u 12,13 krugu.

-gledaj koliko god možeš više da imaš igrača na 2 pozicije(LW/RW,C/LW,C,RW),jer to zna dobro doći u danima kada nema puno utakmica.

Toliko.
Sharks vk
2nd liner
2nd liner

Sharks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Okt 01, 2014 12:38 am

@Marvin
Mislio sam da se podrazumeva, kad vec ne igramo sa 16. Ja bih zadrzao, iz vise razloga...

Brain, videcu sta moze da se uradi sa tvojim nalogom.
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Sre Okt 01, 2014 12:40 am

E ajkulo hvala opet. Sto se tice ovoga sa golmanima to sam zakljucio danas na Mock Draftu OK Ako moze savet sto se tice "Bench Players", da li je dovoljan tamo jedan golman ili ne treba vise od dva sveukupno?
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Sre Okt 01, 2014 12:41 am

E Che...hvala unapred! OK   Stalno pokazuje da je prevelika ili corrupted.  Mellow
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sre Okt 01, 2014 12:51 am

3 golmana je standard, 4 retkost.

Dođe ti takvo jedno opterećenje, da ne možeš sam sebe gledat, a kamoli jedan film.
Marvin
Administrator
Administrator

Godine : 24
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Okt 01, 2014 12:51 am

evo, ovo je za probu... Very Happy
meni ok hoce, samo pazi da nije veca od 150x150
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Brain Damage taj Sre Okt 01, 2014 1:04 am

Sjajno, bravo Che! Thumbs up  A pazi foru, meni do sada moglo da uploaduje slike koje su bile vecih dimenzija? To me zbunjivalo Ceskam bradu
Brain Damage
2nd liner
2nd liner

Nemam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Okt 01, 2014 1:12 am

pa nesto nije u redu, ko zona sumraka, narocito gore sa onim klipom.... Krstim se

Ajmo sad novo. Prostudiraj league settings (rules) i pitaj sta ti nije jasno. (ovo vazi za sve Very Happy)
http://hockey.fantasysports.yahoo.com/hockey/9195/settings
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole