KHL

Počalji od Che taj Ned Feb 14, 2010 12:34 am

Kontinentalna liga u hokeju na ledu (rus. Континентальная Хоккейная Лига) je međunarodno klupsko takmicenje prvi put odigrano u sezoni 2008/09, i naslednik je Ruske Superlige.
Liga je podeljena na dve konferencije, Istocnu i Zapadnu, od kojih svaka sadrzi po 2 divizije. U ovoj izuzetno kvalitetnoj ligi se takmice 24 kluba, a proslogodisnji plejof sampion je Ak Bars Kazan.

Poslednji put izmenio Dzomba dana Ned Sep 11, 2011 1:09 am, izmenio ukupno 8 puta

ljudi, pocinju prenosi KHL-a na areni 1 :klan: :weee:
konacno je neko imao njuha da otkupi prenose za ovu FENOMENALNU ligu..
sledece nedelje su na programu (za sada) 2 meca..

KHL hokej liga na TV arena sport kanalima - direktni prenosi

Od marta meseca na kanalima TV arenasport kreću direktni prenosi najpoznatije kontinentalne hokej lige KHL. Najjača liga na ledu i najpoznatiji timovi igraju samo za vas.

propustih juce prvi mec, stigo sa faxa u 15 do 5.. Fejspalm joj
videcu kad je repriza da to pogledam, pa vam pricam malo svoje utiske.. inace, u toj utakmici, Riga je dobila sa 5-3, sto se moze smatrati kao neko iznenadjenje.. Ceskam bradu

Počalji od SymphonyX taj Čet Mar 04, 2010 2:15 pm

Gledao sam drugu polovinu 1/3,rezultat kad sam se ukljucio bio je 1-1.Avangard je stalno napadao tih 11 minuta,imao mnogo vise suteva na gol.Malo me iznenadila njihova nestrpljivost u nekim momentima,jer su pucali ih svake moguce pozicije.Poveli su sa 2-1 golom Nikitina cini mi se,ali su 2 minuta prije kraja primili gol iz kontre.Potpuno sam se zbunio kad sam vidio konacni rezultat,jer mi se cinilo da Dinamo nema sanse u nastavku.Nakon toga sam morao u grad Very Happy

Počalji od Che taj Čet Mar 04, 2010 3:18 pm

ma, ruku na srce, ima tu dosta "cudnih" rezultata (znate na sta mislim).. Pijem kafu i chiluje
ili recimo, nemoguce, ali apsolutno nemoguce je uhvatiti prelaz u KHL-u.. desavalo se 100 puta da favorit u 1/3 gubi 1-0, a na kraju bude 7-1, 6-2 i sl. Fejspalm joj

Odgledah sad SKA i Metalurg, fina utakmica.. Pijem kafu i chiluje
skoro 12000 navijaca, atmosvera odlicna.. jedno 3x bolja nego u NHL-u.. igra zaista kvalitetna i cvrsta, zanimljiva.. nije ni cudo, pored onolikih iskljucenja.. Laughing

KHL hokej: SKA bolji od Metalurga

SKA iz Sankt Petersburga savladao je kod kuće u okviru 55. kola KHL lige Metalurg iz Magnitogorska rezultatom 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Omah na početku susreta, u drugom minutu, SKA je došao u vođstvo. Rejmond Giruks je asistirao Maksimu Sušinskom za pogodak. Do kraja pvog dela utakmice domaći igrači sačuvali su minimalni prednost, a u 27. minutu Sušinski postiže svoj drugi gol na susretu za 2:0. Gosti iz Magnitogorska su upseli da smanje rezultat, i to nakon svega tri minuta. Marek Jan je iz solo akcije bio precizan. Do kraja druge trećine nije više bilo pogodaka.

Aleksej Jašin je u 47. minutu upisao svoju drugu asistenciju na susretu. Ovoga puta uposlio je Džozla Kvjatkovskog za ponovnih dva gola prednosti. Jaroslav Kudrna vraća Metalurg na gol zaostatka u 54. minutu, ali gosti do kraja, uprkos napadima, nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

SKA je pobedom učvrstio prvu poziciju na tabeli Zapadne divizije sa 122 bodova, dok je Metalurg zadržao drugo mesto u Istočnoj diviziji sa 115 bodova, 11 manje od prvoplasiranog Salavata.

Počalji od Che taj Ned Mar 14, 2010 1:22 am

evo malo da ispratimo po u rusiji.. zanimljivo, veoma zanimljivo, narocito na zapadu, gde su i timovi slicnijeg (ali i viseg) kvaliteta.. utakmice su tvrde i neizvesne, cak i one gde ima ociglednih favorita..

evo hajlajtsa nekih...

edit: rezultate i plej of raspored cu stavljati u prvi post..

Počalji od Che taj Ned Mar 21, 2010 6:34 pm

prvi post je apdejtovan, prva faza je zavrsena, i to sa mnogo "iznenadjenja" na zapadu, a mozda najvece je podbacaj SKA iz ST. Pererzburga, koji je izbacen od strane letonaca (koji uopste nisu naivni, ali su ipak zavrsili 8.)

a evo i najboljih igraca cetvrtfinala konferencija:

With the conclusion of the first stage of the play-offs, the conference quarter-finals, the KHL has named the best players of the round in four categories.

- The title of best goaltender is awarded to Dimitrij Kotschnew (Spartak). He was on the winning side in three of his four play-off games, kept two clean sheets, conceded an average of just 1.43 goals per game and saved 95.2% of all shots., Kotschnew’s unbeaten spell in goal during the series against Dynamo Moscow stretched to 110 minutes and 11 seconds.

- The title of best defenseman is awarded to Miroslav Blatak (Salavat Yulaev). Miroslav featured in four games, claimed three goals (including one game-winner) and one assist, and merited an efficiency rating of «+4.

- The title of best attacker is awarded to Martin Kariya (Dinamo Riga, pictured). Riga’s Canadian forward played four games, scoring three goals (two of which secured victory for his team) and supplying the assists for two more, earning himself a rating of +2.

- The title of best rookie is awarded to Konstantin Plaksin (Traktor). In his four games he set up one goal, achieved a rating of +2, and spent an average of 26 minutes 36 seconds on the ice.

Počalji od SymphonyX taj Ned Mar 21, 2010 7:08 pm

Pratio sam rezultate preko raznih sajtova,jer na Areni nista nisam uspio da vidim.Najvece iznenadjenje kao sto si rekao je ispadanje SKA od nezgodnih Letonaca koji su cini mi se digli formi u najboljem mogucem trenutku.Ipak ekipa koja ima Cajaneke,Yashina,Zubova,Ekmana,Brylina ovakav poraz sebi nije smjela da dozvoli.Drugo veliko razocaranje je ekipa Avangarda.Nisu nesto pretjerano dobro izgrali u poslednje vrijeme,ali poraz od 4-0 je previse.Ispadanja Dinama i Atlanta mi nisu neka prevelika iznenadjenje,jer su citave godine igrali toplo-hlado.Rezime : Istok bez iznenadjenja,Zapad mnogo iznenadjenja,ali samo na na prvi pogled

Počalji od Che taj Ned Mar 21, 2010 7:15 pm

Izgubio je avangard sa 3:0 u seriji (posto se igra na 3 pobede), ali opet je mnogo..
oni su, kao sto si rekao, imali dosta problema pri kraju sezone.. promenili su iz cista mira trenera pred sam plej of (dobro, nije bas iz cista mira, nisu bas blistali.. ali to se svakako ne radi), atmosvera u ekipi je opala, doveli su trenera koji ne govori jezik i koji nije uspeo da se uklopi i prenese ideju na ekipu..
tako im i treba, retardiran potez je povukla uprava..

Počalji od SymphonyX taj Ned Mar 21, 2010 7:19 pm

Koji fail Fejspalm joj Procitao sam negdje to za trenera.Izgleda da su imali prevelika ocekivanja.Ne brinem se ja za njih,imaju mnogo kesa,a uspjeh cesto ide uz to

Počalji od Che taj Ned Mar 21, 2010 7:25 pm

i vec su stekli neko ime.. a i to je vrlo bitno..
nego, sta mislis, ko bi mogao da ide do kraja?? ja mislim MVD ili Kazanj..

Počalji od Che taj Ned Mar 21, 2010 7:37 pm

jeste ufa jaka, ali snezni leopardi zasad jedu sve pred sobom.. sa te strane, istok ce mi biti cak mozda i zanimljiviji..

gledaj ak bars...

20.03.2010 КХЛ 0-1 Alexey Morozov, 0-2 Alexey Morozov, 0-3 Alexey Morozov, 0-4 Dmitry Obukhov