"Utakmica veceri"

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Che taj Pon Mar 08, 2010 1:08 am

Radi popularizacije foruma, odlucio sam, da po ugledu na neke druge, otvorim ovu temu u kojoj cemo svakog dana nasim posetiocima predstaviti (bar) po jednu utakmicu. Svi clanovi mogu da pisu u ovoj temi, samo je vazno da to bude kvalitetno, tj. da se ispostuje neki nivo. Pa, krenimo..

U jeku, borebe za plej of, odlucio sam da vam prestavim sinocnu utakmicu sa velikim brojem golova i direktan duel za ulazak u plej of. Jedni su tom cilju blize, drugi malo dalje, ali i Tampa i Atlanta svakako imaju sanse da izbore tu 8. poziciju na istoku..

Tampa Bay Lightning Lightning 6 - 2 Trashers Atlanta Thrashers

1st Period 3 - 1
04' Bergfors N.
Little B. + Antropov N.

09' St. Louis M.
Stamkos S. + Downie S.

14' Stamkos S.
Foster K. + St. Louis M.

17' Szczechura P.
Bochenski B. + Tanguay A.

2nd Period 1 - 1
14' Armstrong C.
Artyukhin E. + Peverley R.

17' Purcell T.

3rd Period 2 - 0
05' Lecavalier V.
St. Louis M. + Purcell T.

17' Stamkos S.

Trashers - J. Hedberg

Oba tima su usla u mec znajuci njegov znacaj na rasplet situacije na istoku. I jedni i drugi su trazili pobedu, i jednima i drugima je ona bila neophodna. Doduse, Lightningsima malo vise, jer bi poraz u ovoj utakmici znacio mozda i njihov oprostaj od plej of trke. Naravno, to bi jos uvek bilo moguce i dostizno, ali s obzirom na njihovu formu i formu njihovih konkurenata, to bi bio jedan tesko izvodljiv poduhvat.
A krenulo je pakleno bogami, i u istom ritmu se nastavilo kroz celu 1/3. Oba tima nisu stedela svoje klizaljke, te smo vec posle tri i po minuta videli prvi gol. U situaciji 5 na 5, nekako (opet) dva igraca Tresersa ostaju ispred golmana Nitimakija, koji nije imao sanse. Bergfors, koji je proslog meseca stigao u onom Kovalcuk trejdu iz NJ, zabija posle odbitka za 1:0. No, cini se da je taj relativno rani gol trgao Tampu iz nekakvog sna. Pocinju vise da pritiskaju i napadaju, te pre polovine trecine, tim sa Floride ima izjednacenje. Hitri i omaleni St. Louis koristi odlicnu asistenciju u kontri, te uz malo srece pak ulazi u mrezu. Munje nastavljaju sa napadima, i sledeci gol postizu iz pp-a. Ko drugi nego fenomenalni Stiv Stemkos, sa fantasticnim udarcem sa distance. Treba pohvaliti ovom prilikom i igru celog tima u pp na ovoj utakmici. Odlicno su sirili odbranu gostiju, pak se brzo kretao, a rezultat toga su bili golovi. Do kraja trecine smo videli i jedan fantastican gol Sehure, koji pogadja sam "raslje" iz kontre. Lightningsi su konacno pocinjali da lice na sebe i da opravdavaju svoj nadimak.
Druga trecina je bila siromasnija golovima, ali ne i uzbudjenjima. Naprotiv. Tresersi su se vratili sa pauze odlucni da smanje vodjstvo domacina. Imali su nekoliko sansi, koje su pak propustili. Sasvim solidan na golu je bio Nitimaki, a i odbrana Tampe je izgledala pristojno. No, decije bolesti se ponovo vracaju, i domacini popustaju. Ponovo neozbiljno branjenje prostora odbrane, stvaranje guzve ispred gola sto na kraju dovodi do gola Armstronga. Par minuta kasnije (jos) jedna sumnjiva sudijska odluka. Sudjen je penal posle saplitanja, koje je doduse vise bilo sa strane, nego sa ledja (odakle se inace sudi penal). Bilo kako bilo, Pursel majstorskim potezom vara Hedberga, i domacini na najbolji moguci nacin zavrsavaju trecinu.
U poslednjoj trecini, slobodno mozemo reci, na povrsinu isplivava kvalitet (narocito napadacki) Tampe u odnosu na Treserse. Iako je i ovaj period igre bio relativno izjednacen, kao uostalom i cela utakmica, domacini su igrali pametnije i na kraju ne samo sacuvali, vec i uvecali svoje vodjstvo i zabelezili tako vaznu pobedu. Videli smo zaista dva majstorska poteza. Prvo kombinacija St. Lui - Lekavalije, koja je podsetila na "stare dane", a onda magicni Stiven Stamkos, decko koji zasluzuje da mu se napise i ime i prezime. Sa takvom lakocom i umetnoscu je prosarao pomalo nonsalantnog Suberta i golmana Hedberga, da bi mu ja licno bacio kacket, iako je ovo bio "tek" njegov drugi gol. To je ujedno bio i kraj uzbudjenjima na mecu, koji su navijaci docekali na nogama, konacno otpozdravljajuci jednu blistavu igru svog tima.

Igrac utakmice: Teska odluka, ali titula ide ipak St. Luiju, a ne Stivu Stemkosu. Sta da kazem, previse nas je razmazio, dok smo od Martina konacno videli onu njegovu prepoznatljivu igru, pretvorenu u 1 gol i 2 asistencije. Cini se, pak, da je spretni i kreativni St. Lui mozda i najvaznija karika u timu, te da kad on igra na nivou - Munje pobedjuju.

Poslednji put izmenio Dzomba dana Uto Okt 19, 2010 2:27 am, izmenio ukupno 2 puta

Počalji od Che taj Pon Mar 08, 2010 8:17 pm

Nastavljamo sa nasim pregledom, i donosimo vam jos jednu utakmicu veceri.
A da li smo sinoc uopste imali izbora? Tesko, morali smo da se odlucimo za fantastican duel Belkhoksa i Red Vingsa.

Chicago Blackhawks Blackhawks 4 - 5 Red Wings Detroit Red Wings

1st Period 2 - 0
05' Keith D.
Seabrook B. + Kane P.

12' Ladd A.

2nd Period 0 - 5
05' Rafalski B.
Lidstrom N. + Zetterberg H.

05' Lidstrom N.
Filppula V. + Bertuzzi T.

10' Williams J.
Zetterberg H. + Rafalski B.

11' Filppula V.
Bertuzzi T. + Miller D.

20' Datsyuk P.

02' Ladd A.
Johnsson K. + Madden J.

13' Ladd A.

Red Wings - J. Howard

United centar je juce u rano popodne bio prepun navijaca Cikago Blekhoksa, koji su zarko zeleli pobedu protiv velikih rivala. Skoro 22500 navijaca, kao i direktan prenos na nacionalnoj televiziji, dodatno je izgleda motivisao igrace oba tima, te smo videli jednu sjajnu hokejasku predstavu, punu obrta, startova i lepih golova. Krenimo redom.
Pocetak prve trecine, i Hoksi krecu da grizu od pocetka. Imaju kontrolu nad pakom i uglavnom ga drze van svoje trecine. U jednoj takvoj situaciji, posle paka ubacenog u trecinu gostiju, isti se odbija na stap Dankana Kita, koji ga silovitim udarcem iz prve smesta u mrezu. Imao je u ovom periodu i Detroit svoje sanse, ali su to uglavnom bili neki mlaki sutevi iz polukontri. Dakle, Vingsi nastavljaju da se brane, i to ce im se osvetiti. Lose (pre katastrofalno) ciscenje paka Filpule, a isti dolazi (opet) prakticno na stap Leda i to je 2:0 za domace. Treba napomenuti i da je 1/3, sto se tice iskljucenja, prosla dosta mirno. Nije bilo nijednog.
No, kako to neretko biva u hokeju, stvari mogu da se preokrenu za tili cas. U 2/3, Detroit izlazi ofanzivnije, sa namerom da postigne gol. I ne da su uspeli, nego su uspeli x 5. Iako nisu bili nadmocni kao sto rezultat trecine govori, igrali su veoma pametno, a i cini se da je sve sto su uputili ka golu Uea ulazilo. To je dovelo i do promene na golu Cikaga, koja je izvrsena posle cetvrtog primljenog gola. Iako Ue nije previse toga pogresnog uradio, obicaj je da se posle nekoliko golova (a narocito u ovako kratkom roku) golman zameni. Na gol staje Niemi, koji se u preostalom delu meca nije suocio sa mnogo suteva, ali je uspeo da primi 1 gol. No, da opisemo i kako su to Vingsi postigli golove. Prvi je bendi sa poludistance, u situaciji 4 na 3. Rafalski na lepo ostavljen pak Lidstroma. Sledeci je u situaciji 4 na 4, i ovog puta Lidstrom je strelac. Fantastican udarac sa plave linije, i Ue je bez sanse. Zatim odlicni Zeterberg ubacuje pak pred mrezu, a Viliams ga nekako prosledjuje u gol, iako je imao dva igraca na ledjima. Sledi ubitacna kontra 2 na 1, Filpula i Bertuci grabe. Pravovremen i tacan pas Bertucija i Filpula vara Uea za 4-2. A sta tek reci za 5. gol. Kejn je sa pakom u trecini Detroita na 10-ak sekundi pre kraja, Dacjuk primecuje trenutak nepaznje i odlicnim potezom stapom "vadi" pak, sam je u kontri, 1 na 1 sa golmanom.. Pavel u takvim situacijama ne gresi i fantasticnim potezom palicom vara golmana za 5-2 na samo 2 sekunde pre kraja trecine. Publika je zanemela, cuju se samo malobrojni navijaci Vingsa (ali vrlo glasno).
U 3/3 domacin pokusava da spase sto se spasti moze. Imaju totalnu inicijativu od pocetka do kraja, i to su krunisali sa dva gola. Detroit se opredelio da brani vodjstvo, i to na kraju zamalo da mu se obije o glavu. A nade u taboru Vingsa je bilo, jer Lad postize svoj drugi gol posle nepuna 2 minuta. Odlicna asistencija, laznjak, i nezaustavljiv sut. Docekace Lad i svoj hettrik tog popodneva. Fenomenalan redirekt posle jednog bendija, i pak nekako prolazi kroz noge Dzimija Hauarda. 5-4 na 8 minuta pre kraja. A do kraja je bogami i bilo gusto, Hoksi su pritiskali, proradile su i strasti. No, jos jednog obrta nije bilo, i Detroit kuci nosi vaznu pobedu. Sada su se malo ucvrstili na 8. mestu, a Predatorsi im beze samo 1 bod na 7.

Igrac utakmice: Iako je sjajni Lad postigao hettrik, neko nepisano pravilo je da igrac utakmice dolazi iz pobednickog tima. U tom slucaju, biramo veterana i odbrambenu legendu, Niklasa Lidstroma. Dao je, pre nekoliko dana, obecanje da ce on i njegovi saigraci uraditi sve kako bi se po ko zna koji put zaredom domogli plej ofa. Niklas obecanja izgleda ispunjava. Bio je predvodnik odbrane na ovom mecu, odbrane, koja nije u svim situacijama reagovala bas najbolje. Ali Lidstrom je bio tu kad je to bilo najvaznije, na obe strane terena, te je zabelezio 1 gol i 1 asistenciju.
avatar
Che
Moderator
Moderator

Godine : 27

Počalji od Che taj Sre Mar 10, 2010 6:23 pm

Posle dana pauze (samo dve utakmice u ponedeljak, mrzelo me da pisem recimo Kepitolse i Starse, koje ste verovatno gledali) nastavljamo sa utakmicama veceri. Iako se nalazi i u proslom postu, ovaj tim se jednostavno ne moze izbeci, najvise zbog imena i specificnosti situacije u kojoj se nalaze. A, bome, sinoc (jutros) se ta situacija jos vise zakomplikovala - Red Vingsi su na domacem ledu izgubili od gostiju iz Kalgarija.

Detroit Red Wings Red Wings 2 - 4 Flames Calgary Flames

1st Period 0 - 0

2nd Period 2 - 1
06' Langkow D.
White I.

11' Datsyuk P.
Holmstrom T. + Rafalski B.

17' Holmstrom T.
Lidstrom N. + Rafalski B.

3rd Period 0 - 3
06' Iginla J.
Bourque R. + Stajan M.

08' Bourque R.
Iginla J. + Regehr R.

20' Higgins C.

Red Wings - 30
Flames - 32

Red Wings - 4 minuta
Flames - 10 minuta

Golmani:
Flames - M. Kiprusoff

Nesto vise od 20000 navijaca u Dzo Luis areni bilo je prilicno optimisticno po pitanju sansi njihovog tima u ovoj utakmici, a sve na osnovu dobrih igara i pobeda Krila u nekoliko poslednjih meceva. Na ledu su, naspram svojih ljubimaca, gledali Flejmse, tim koji im dise za vratom, i koji im je glavni konkurent za 8. mesto na zapadu. Znaci - must (ili u najmanju ruku should) win game.
Iako u prvoj trecini nismo videli golove, uzbudjenja nije nedostajalo. Prilicno otvorena igra na obe strane i dosta opasnih suteva. Najbolju sansu u ovom delu igre ima Stiv Stejos, koji posle jednog fejsa ofa sjajnim sutem pogadja precku gola Dzimija Hauarda, koji nije bas najsjajnije reagovao. No, iako su gosti imali najbolju sansu, nesto vise prilika su imali domaci Vingsi, ali je njihove suteve sjajno zaustavljao ocigledno raspolozeni Kiprusof.
Drugi period igre se nastavlja u slicnom ritmu, ali ovog puta Flejmsi koriste svoju prvu sansu. Bek gostiju Vajt veoma jako udara pak sa plave, u nameri da ga zadrzi u trecini, a isti se odbija od ograde i nalazi stap Lengkova, koji sutira u blizi ugao gola Detroita. Hauard je nemocan, i gosti vode. Sredinom trecine, sjajan pas u prostor ka Iginli, koji dolazi u situaciju 1 na 1, ali mu pak bezi. Odbrana Hauarda, pak se odbija na stranu i odmah pocinje polukontra Detroita, koju finim bekendom zavrsava Pave Dacjuk i tako donosi izjednacenje. A to nece biti sve od domacina. U pp-u, vec pri kraju trecine, domaci postizu jos jedan, i to tako karakteristican, gol. Lidstrom odapinje plocicu sa plave koja ide malo pored gola, ali je na njenom putu ceka stari lisac Tomi Holstrom, koji i u ovoj situaciji radi ono sto zna najbolje - menja pravac paku koji se zabija u mrezu Kiprusofa. Odlicno postavljanje iskusnog Svedjanina, i ocigledno uigrana kombinacija za vodjstvo Detroita posle 2/3, u kojoj su dominirali.
Ali, kako to vec biva u hokeju, vodjstva se zaradjuju i gube u trenutku. Mada nije tako izgledalo na pocetku 3/3, u ovoj utakmici videcemo jos jedan preokret. Kalgari je izasao nekako anemicno na led u poslednjem periodu, i zamalo da prime gol u prvom napadu. No, kako je trecina odmicala, Flejmsi su igrali sve bolje, grizli, pritiskali, sutirali. Vingsi su se opet, kao u nekim prethodnim utakmicama, odlucili da cuvaju vodjstvo, i da ne pokusavaju nista spektakularno u napadu. Ovog puta im se to obilo o glavu. Dzerom Iginla je ponovo "covek trenutka", jer se posle jednog odbitka posle suta Burkua nasao na pravom mestu i smestio pak iza ledja golmana. Odbrane domacih nio blizu njega. Pritisak se nastavlja, i daje nov rezultat samo 2 minuta kasnije. Detroit je u problemima, ne moze da izbaci pak iz trecine, redjaju se sutevi gostiju. I upravo iz jednog tako opisanog napada, Rene Burk postize gol, jos jedan iz odbitka. Kalgari vodi, i to posle opste opsade gola domacih, u kojoj se Dzimi Hauard suocio sa 5 suteva, i to u samo nekih desetak sekundi. Ocekivao se nekako u tim trenucima ofgovor Vingsa, ali njega nije bilo, cak ni u pp-u. Doduse, domaci su dosta i sami sebi zagorcali zivot nepotrebnim prekrsajima, a koliko nisu bili ni blizu izjednacenju pokazuje podatak da su u celoj 3/3 uputili svega 4 udarca na gol Kiprusofa, od cega su cak 3 bila u prvoj polovini poslednjeg dela igre. I ne samo da nisu uspeli da postignu gol, vec su ga i primili. Igrac vise za Detroit, buli u trecini Flejmsa, ali se domacini opet ne snalaze u ovakvim situacijama. Higins sece jedan pas, i bez razmisljanja upucuje veoma precizan udarac sa nivoa sredine svoje trecine. Pak ulazi po sredini mreze, a Higins postize svoj prvi gol u novoj sredini. Tako Kalgari dolazi do izuzetno vazne pobede, i prestize tim koji se u poslednjih 18 sezona svaki put plasirao u plej of, stavljajuci ga sada ispod crte.

Igrac utakmice: Tesko je izdvojiti bilo koga iz tima Kalgarija, koji je stvarno igrao timski na ovoj utakmici, i ciji je svaki pojedinac gotovo jednako ucestvovao u pobedi tima. No, izbor pada na Renea Burkua, koji je imao 1 gol i 1 asistenciju, a bio je i konstantna opasnost za gol Detroita.
avatar
Che
Moderator
Moderator

Godine : 27

Počalji od Che taj Čet Apr 15, 2010 9:46 pm

Prvo plejof vece nam je donelo mnogo iznenadjenja i dobrih utakmica, a ovde vam predstavljam mozda i najvece. Ili ono to mozda i nije, sa obzirom na istoriju koju tim iz San Hozea ima poslednjih godina u doigravanj? Prosudite sami..

San Jose Sharks Sharks 1 - 2 Avalanche Colorado Avalanche

2nd Period 0 - 1
13' Pak Liles J-M.
Duchene M. + Stastny P.

3rd Period 1 - 1
08' Pak Clowe R.
Setoguchi D. + Vlasic M-E.
20' Pak Stewart C.

Avalanche - C. Anderson

Plejof atmosfera se svakako osecala u vazduhu sinocu u popularnom "Shark Tank-u" i navijaci su ocekivali pobedu svog tima, iako su Ajkule poznate kao "uklet tim" u plejofu poslednjih godina. Takodje imaju epitet "slow starter-a", pogotovo u svojoj areni, gde su u poslednje 4 godine izgubili sve 4 pocetne utakmice u seriji. No, sve je to statistika, sve je to istorija. Sharksi su imali priliku da okrenu novu stranicu danas, da pocnu sve iz pocetka. Ali nisu.
Pocelo je tesno, kako to vec biva u ovoj fazi takmicenja, ali se videlo da su domaci igraci usli u mec sa namerom da konacno pobede prvu utakmicu u prvoj rundi plejofa posle mnogo godina. Na velikim iskusenjima je bio golman gostiju, Anderson, ali je fantasticni cuvar mreze bio dostojan izazova i stekao sigurnost sa nekoliko prvih odbrana. Pomogao je svom timu da se odbrani u situaciji sa igracem manje i tako ulio sigurnost svojim saigracima, koji su drugi deo trecine odigrali znatno bolje i pametnije, a u jednoj situaciji se cak tresla i precka gola Nabakova.
Druga trecina je u potpunosti pripala gostima, koji su nadsutirali domace sa cak 12-3. Nedopustivo za prvi tim na zapadu i drugi tim lige, reklo bi se. No, sve u svemu, Avelansi su odigrali koncentrisano u odbrani i mnogo hrabrije i agresivnije u napadu. Pak se kretao mnogo brze i to je donelo rezultate. Pak u trecini Sarksa posle nekoliko pasova dolazi do JM Lajla (s se ne cita), koji je odlicnim udarcem sa distance savladao golmana Nabokova, odlicno markiranog od strane napadaca Kolorada. Pet minuta kasnije, u paverpleju za Avelanse, moglo je sve da bude jos izvesnije, ali se Nabokov ovog puta istakao sa par odlicnih odbrana. Generalno, rus na golu Ajkula je bio sasvim dobar, ali to ipak nije pomoglo njegovom timu da zabelezi pobedu.
Tako se uslo u 3/3, minimalnim vodjstvom gostiju. Domaci su se u ovom periodu, pak, malo trgli i uspeli da nekako uguraju pak u mrezu. Tipican paverplej gol, rekli bi. Kada je izgledalo da nema vise resenja, Rajan Klav je uputio ostar udarac iz teskog ugla. Anderson je bio dobro markiran i nije video pak, koji je prozujao uz "prvu" stativu gola Kolorada. 1-1 i borba se nastavlja. Minuti prolaze i kad su svi mislili da je gotovo i da cemo gledati produzetke, ponovo je zasijala ta napadacka linija Avelansa, koja je tako dobro funkcionisala u prvom delu sezone. Velika guzva u trecini Sharksa, veliki pritisak na golmana Nabokova, koji je na kraju i savladan. Kris Stjuart upucuje pak sa strane tacno pred golmanski prostor, i tamo nalazi odlicno postavljenog (fenomenalno postavljenog Very Happy) Roba Blejka, koji sprovodi pak u sopstvenu mrezu. Velike zasluge za gol idu i TJ Galiardiju, koji se odlicno izborio za poziciju i jednostavno naterao Blejka na autogol. Na satu je ostalo tek nekih 50-ak sekundi i bilo je jasno da ovde povratka San Hozea vise nema, iako su Ajkule tog trenutka bacile sve karte na napad. Ali, jednostavno nije bilo vise vremena. Kraj utakmice i navijaci ispracaju svoje "ljubimce" hukom sa tribina, ocigledno nezadovoljni igrom koju su prikazali. Slicnog misljenja su bili i trener i GM Sarksa, koji su napustili led vidno iznervirani.

Igrac utakmice: Kreg Anderson. Golman Kolorada je bio odlican kod svih intervencija, a u nekim trenucima se cinio nesavladiv. Sacuvao je veru svog tima u pobedu i branio najbolje kada je bilo najteze i najgusce.

Flajersi smanjili na 2:1 u finalnoj seriji

Nakon što su u prve dve utakmice finala Stenli Kupa poraženi u Čikagu od Blekhouksa, hokejaši Filadelfija Flajersa slavili su u trećem meču rezultatom 4:3 ( 1:0, 1:2, 1:1, 1:0p), čime su smanjiili rezultat u finalnoj seriji na 2:1.

Pred oko 20 hiljada gledalaca u "Vahovia Centru" u Filadelfiji, Flajersi su do prvog trijumfa protiv Blekhouksa u ovogodišnjem finalu NHL lige, došli tek nakon produžetaka.

Filadelfija je povela golom Denija Briera u 15. minutu prve trećine, a na 1:1, izjednačio je na početku drugog dela igre Dankan Kit. Sredinom druge trećine, u situaciji sa igračem više Flajersi ponovo dolaze do vođstva preko Skota Hartnela, na asistenciju Krisa Prongera, da bi Blekhuksi izjednačili na 2:2, golom Brenta Sopela 8 minuta kasnije. Za potpuni preokret pobrinuo se u 3. minutu poslednje trećine hokejaš Čikaga Patrik Kejn, da bi već u sledećem napadu Vil Leino izjednačio na 3:3. Kako se rezultat do kraja poslednje trećine više nije menjao, utakmica je rešena u produžetku, "zlatnim golom" Kloda Žiroa u 6. minutu.
Četvrti meč serije igra se u petak takođe u "Vahovia Centru", a Stenli Kup će osvojiti ona ekipa koja prva dođe do četiri pobede.

Igrac utakmice: Ko drugi, no strelac odlucujuceg gola, Klod Ziru. Postigao je veoma vazan gol, kojim se Fila skoro potpuno vraca u zivot, i ima itekako realne sanse za ostvarenje sna - podizanje Stenli kup trofeja.

Poslednji izmenio Dzomba dana Pet Sep 03, 2010 1:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta