Edmonton Oilers

Strana 5 od 31 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Edmonton Oilers

Počalji od Augment taj Sre Dec 08, 2010 4:50 pm

a jbg sad.. kako u san jose igraju a tek LA , tampa, miami, dallas, ni tamo mi nesto snijeg ne pada i kakav je to odnos 80-tih kad je edmonton harao???
Augment
2nd liner
2nd liner

Red Wings

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Dec 08, 2010 5:29 pm

Mozda sam malo pogresio.. Ne 80-ih i 90-ih, vec samo 90-ih. Very Happy
LA je veliko, dobro i zahvalno trziste, a za SJ i Tampu mogu da kazem da je uspeh ekipa dosta doprineo + imaju dosta dobar marketing. A i mnogo je lakse kada imas ljudi poput Hitlija, Thortona, Marloa, Lekavalijea, St. Luia i Stamkosa. Jeste, trose se dobre pare na njihove plate, ali mnogo toga kaplje i od njih.. Ljudi su spremni da plate vise da bi ih gledali, direktno doprinose popularizaciji i uspehu fransize itd. itd.
Panthersi nisu bejzovani u Majamiju, vecu u Sanrajzu, FA.. Mada, ni Majami mi im ne bi pomogao, ja ne shvatam kako bi hokej na Floridi mogao da uspe, kad kod njih i Heat ima poluprazne hale (dobro, sad je sve rasprodato dolaskom LBJ-a i CB-a Rolling Eyes ). Vidis da dele Hanuka kape sa logom Panthersa svim ljudima koji kupe kartu. Fejspalm joj Znaci, pukli su. Laughing
Oilersi su imali i sjajan tim i pametne ljud u upravi tih 80-ih, ali opet, finansijski nisu mogli da se mere sa pojedinim USA timovima, iako su im prihodi i profit, proporcionalno, sigurno bili veci nego danas. Uostalom, zato su i izgubili Greckog, koji je otisao u LA (imas i kratak film ovde: http://www.nhl-serbia.com/download-i-live-utakmice-f10/download-dokumentarci-filmovi-emisije-t53.htm#12167 .. ne mora nista da se skida, sa YT-a je OK ). No, dve Kanadske fransize, Nordiksi i Dzetsi, su propale upravo zbog te finansijske nemoci da se mere sa ostalima, i zbog toga sto nisu imali odgovarajuce dvorane i sta ti ja znam. Rolling Eyes Razlozi su bili sirenje NHL-a po USA, te rast operativnih troskova i zarada igraca, a razlog razlog lezi u slabosti kanadskog $ u odnosu na americki $. Leafsi i Canadiens-i su to donekle lakse preziveli, pre svega zato sto su bila velika trzista, i ono, velike, legendarne fransize.. Ali svi ostali kanadski timovi su imali dosta problema, sto je dovelo i do gasenja dve gotivne fransize.. Sad
Ali, uglavnom, mislim da sada nije to toliki problem za kanadske timove. Uostalom, ovde nije problem u profitabilnosti Oilersa, vec u izgradnji hale. A tim nikad ne gradi sam halu, ako uopste i ucestvuje u gradnji halu. Zna se ko je gradi. Glavni sponzori, grad tj. poreski obveznici, lokalni biznismeni, firme koje ce u njenom okviru imati poslovne/prodajne prostore itd.
Che
Moderator
Moderator

Godine : 26
Maple Leafs alt

Pogledaj profil korisnika http://www.nhl-serbia.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Dec 08, 2010 6:35 pm

Naftaši bez Hemskog

Edmonton Oilersi će oko mesec dana biti bez češkog napadača Aleša Hemskog.

Hemski je povredio prepone, a trener Tom Reni je potvrdio da neće igrati "određeni period". Umesto njega pozvan je Linus Omark iz AHL-a.

Hemski je imao sedam golova i 11 asistencija na 21. meču ove sezone i trebalo je da bude predvodnik navale Naftaša. 27-godišnjak je i u novembru propustio tri utakmice zbog problema sa preponama.

www.sportklub.info
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Sre Dec 08, 2010 8:01 pm

Dzomba ::Mozda sam malo pogresio.. Ne 80-ih i 90-ih, vec samo 90-ih. Very Happy
LA je veliko, dobro i zahvalno trziste, a za SJ i Tampu mogu da kazem da je uspeh ekipa dosta doprineo + imaju dosta dobar marketing. A i mnogo je lakse kada imas ljudi poput Hitlija, Thortona, Marloa, Lekavalijea, St. Luia i Stamkosa. Jeste, trose se dobre pare na njihove plate, ali mnogo toga kaplje i od njih.. Ljudi su spremni da plate vise da bi ih gledali, direktno doprinose popularizaciji i uspehu fransize itd. itd.
Panthersi nisu bejzovani u Majamiju, vecu u Sanrajzu, FA.. Mada, ni Majami mi im ne bi pomogao, ja ne shvatam kako bi hokej na Floridi mogao da uspe, kad kod njih i Heat ima poluprazne hale (dobro, sad je sve rasprodato dolaskom LBJ-a i CB-a Rolling Eyes ). Vidis da dele Hanuka kape sa logom Panthersa svim ljudima koji kupe kartu. Fejspalm joj Znaci, pukli su. Laughing
Oilersi su imali i sjajan tim i pametne ljud u upravi tih 80-ih, ali opet, finansijski nisu mogli da se mere sa pojedinim USA timovima, iako su im prihodi i profit, proporcionalno, sigurno bili veci nego danas. Uostalom, zato su i izgubili Greckog, koji je otisao u LA (imas i kratak film ovde: http://www.nhl-serbia.com/download-i-live-utakmice-f10/download-dokumentarci-filmovi-emisije-t53.htm#12167 .. ne mora nista da se skida, sa YT-a je OK ). No, dve Kanadske fransize, Nordiksi i Dzetsi, su propale upravo zbog te finansijske nemoci da se mere sa ostalima, i zbog toga sto nisu imali odgovarajuce dvorane i sta ti ja znam. Rolling Eyes Razlozi su bili sirenje NHL-a po USA, te rast operativnih troskova i zarada igraca, a razlog razlog lezi u slabosti kanadskog $ u odnosu na americki $. Leafsi i Canadiens-i su to donekle lakse preziveli, pre svega zato sto su bila velika trzista, i ono, velike, legendarne fransize.. Ali svi ostali kanadski timovi su imali dosta problema, sto je dovelo i do gasenja dve gotivne fransize.. Sad
Ali, uglavnom, mislim da sada nije to toliki problem za kanadske timove. Uostalom, ovde nije problem u profitabilnosti Oilersa, vec u izgradnji hale. A tim nikad ne gradi sam halu, ako uopste i ucestvuje u gradnji halu. Zna se ko je gradi. Glavni sponzori, grad tj. poreski obveznici, lokalni biznismeni, firme koje ce u njenom okviru imati poslovne/prodajne prostore itd.
Ovo slobodno moze na portal.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Augment taj Sre Dec 08, 2010 8:05 pm

pa nisu winipeng jetsi propali nego su se preselili u phoenix.. a kazem da poslije seatle super sonicsa nista ne moze iznenaditi. to je kapitalizam. meni je svedno gdje oni klizu u edmontonu ili baltimore-u. publika hoce spektakl, a ako oni na to ne mogu odgovoriti ajmo cesta. nije to seoska liga pa da im treba biti problem dvoranicu napraviti.

a zasto montreal i toronto nemaju slicnu sudbinu, pa sigurno je do ljudi koji se vrte oko tog kluba i koji rade svoj posao.

obrisan ti je video sa gretzky - This video has been removed by the user.
Augment
2nd liner
2nd liner

Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pap taj Sre Dec 08, 2010 10:18 pm

Dzomba ::Hokej se najbolje prima u Kanadi, ali su trzista mala, i prihodi su mali.. Danas je jos dobro, jer su i Ameri u krizi. Inace, da je odnos kao u 80-im, 90-im.. Ne Ne daj boze..
Mene samo zivo zanima kako Kojotsi prezivljavaju ovoliko dugo u Finiksu. Msm, znam da najmanje odvajaju za plate u ligi, ali ipak.. Oni likovi nesto mizerno dobijaju verovatno od TV-prava, prodaje stvari sa logom i sl... Ovo ostalo Krstim se, o kartama za utakmice da ne govorim, verovatno pola poklanjaju..

pa sad......možda je Kanada manje tržište, no trenutačno upravo Kanađani drže glavu iznad vode NHLu..........naime oko 30%-35% prihoda lige dolazi iz Kanade(mada imaju tek 20% klubova), razlog je jasno bolja popunjensot dvorana, veći interes medija, bolja prodaja drangulija i slično, a sve to u vremenu kada su Kanadski i Američki $ u odnosu 1 prema 1..........upravo je to jedan od razloga što će salary cap vjerojatno ove godine ići gore 2-3 miljona(da je odnos $ "normalan" , 1 prema 0,6-0,7, cap bi išo dolje i tek bi onda imali farsu u ligi, al to je neka druga priča)

pap
2nd liner
2nd liner

Godine : 37
Kings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sre Dec 08, 2010 11:22 pm

Dzomba ::
Vidis da dele Hanuka kape sa logom Panthersa svim ljudima koji kupe kartu.
Yarmulke Dzomba, YARMULKE!

Uzgred, pa postoji i frka sa Islandersima vec neko vreme, bas oko dvorane. Meni je totalno fegovski dirati timove sa takvom istorijom iza sebe.

@Augment: Winnipeg jeste pukao. Da su se oni pitali, nikad se ne bi preselili, ali jednostavno nisu imali para da ostanu tu gde jesu, cak i nakon sto su prodali najbolje igrace. Dan kada se Winnipeg vrati u NHL bice veliki dan za ovaj sport.

Cudno mi je kad cujem da Kanada ima 20% timova. Ovako kad kazem da ih ima sest dodje mi nekako znatno manje...

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Godine : 24
Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sre Dec 08, 2010 11:43 pm

Augment ::..publika hoce spektakl..
..ako je ima. Rolling Eyes Laughing

pap ::
Dzomba ::Hokej se najbolje prima u Kanadi, ali su trzista mala, i prihodi su mali.. Danas je jos dobro, jer su i Ameri u krizi. Inace, da je odnos kao u 80-im, 90-im.. Ne Ne daj boze..
Mene samo zivo zanima kako Kojotsi prezivljavaju ovoliko dugo u Finiksu. Msm, znam da najmanje odvajaju za plate u ligi, ali ipak.. Oni likovi nesto mizerno dobijaju verovatno od TV-prava, prodaje stvari sa logom i sl... Ovo ostalo Krstim se, o kartama za utakmice da ne govorim, verovatno pola poklanjaju..

pa sad......možda je Kanada manje tržište, no trenutačno upravo Kanađani drže glavu iznad vode NHLu..........naime oko 30%-35% prihoda lige dolazi iz Kanade(mada imaju tek 20% klubova), razlog je jasno bolja popunjensot dvorana, veći interes medija, bolja prodaja drangulija i slično, a sve to u vremenu kada su Kanadski i Američki $ u odnosu 1 prema 1..........upravo je to jedan od razloga što će salary cap vjerojatno ove godine ići gore 2-3 miljona(da je odnos $ "normalan" , 1 prema 0,6-0,7, cap bi išo dolje i tek bi onda imali farsu u ligi, al to je neka druga priča)

Tacno.. Zato i kazem da to danas nije problem, ali da u proslosti jeste bio.
Naravno, liga je sve te probleme nekako gurala pod tepih, i kao glavne razloge navodila pre svega te cuvene probleme sa dvoranama.. Rolling Eyes
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Augment taj Čet Dec 09, 2010 12:27 am

naravno da hoce spektakl, a ne neke jadnike koji sebi ni dvoranu ne mogu priustiti, a igraju u najjacoj ligi na svijetu

i partizan bi da bude nesto u ligi prvaka, ali ne moze. to takmicenje je rezervisano za najbogatije.
Augment
2nd liner
2nd liner

Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Dec 09, 2010 12:51 pm

Ali zar je toliko strasno ako je dvorana stara 40 godina (tj., bice tolko 2014), i pritom sasvim OK funkcionise, nema problema.. Rolling Eyes
I zbog toga se ugrozava egzistencija fransize u Edmontonu, gradu za koji se verovatno ne bi ni culo, da nema hokeja. Koliko je hokej dao tom gradu, toliko je i grad dao hokeju, ta veza se nikako ne sme prekinuti.
Jeste, znam da je danas sve biznis, ali i tradicija ipak jos uvek nesto znaci. Jos ako ljudi traze biznis tamo gde ga nema, poput nesrecnog Betmena.. Fejspalm joj
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sub Dec 11, 2010 6:04 pm

Gledao sam sinoc Oilerse i Lightning na Areni. Veoma interesantna utakmica. Smile
Dve sumnjive odbrane su dovele do utakmice sa dosta sansi. Od odbrane Oilersa protiv napada Tampe tesko da je moglo sta i da se ocekuje, ali je Habibulin bio zaista odlican na golu + je imao srece u 2 navrata, kada su igraci Tampe pogadjali okvir gola iz izglednih situacija..
Sa druge strane, Elis je mozda slabije reagovao kod 1. gola Edmontona i topovskog udara sa plave u nekoj polukontri, koji je odapnuo Magnus Pjarvi-Svenson. Ali je zato bio fenomenalan u OT-u, do kojeg se doslo zahvaljujuci sjajnoj akciji St. Lui - Stamkos. Mali i iskusni St. Lui stvarno ima oci na ledjima.
Eberle sjajan u SO, odlican potez, Hol dosta slabo, neki bzvz bekhend je pokusao. Sa druge strane, Habibulin odlican i protiv Puiloa, i protiv Stamkosa..
Na red da puca 3. dolazi Linus Omark. Prvo se zalece, krece, ali se sudije postavlja ispred paka.. Laughing Posle krace pauze, ponovo krece, okrece se pri prvom dodiru sa pakom, i onda sutira sa poludistance kroz noge Elisa za pobedu. Sjajan penal. I nikome verovatno nije jasno sta ovaj momak radi u AHL-u, kada je jos jedan talentovan mladic sigurno potreban Oilersima.
Malo i o Tejloru Holu.. Hol je znatno zapazeniji na ledu nego na pocetku sezone, izgleda da se malo privikao. Ne bih rekao cak da mu je realizacija nesto bolja, ali svakako je primetno da mnogo cesce ulazi u sanse, i da pokazuje hokejasku inteligenciju, te da se dobro postavlja u napadu. On i drugovi su sinoc propustili par dobrih kontri, ali se u jednoj dobro snasao i ugurao pak u mrezu. Odlicna njegova forma u zadnjih 5-6 utakmica, to se vidi i u rezultatima Oilersa.
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sub Dec 11, 2010 6:25 pm

Jos Tampa nesto kuka oko Omarkovog gola.
Pacenici...

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sub Dec 11, 2010 6:26 pm

Sta kukaju? Da se kretao unazad.. Laughing
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Sub Dec 11, 2010 6:29 pm

Sta god da im tacno smeta, jedu govna...

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Sub Dec 11, 2010 9:42 pm

Jedu govna, i to na veliko.Mali je opasan,vidjelo se to sinoc.Mec jako dinamican,mnogo sansi,uglavom,kako rece Dzomba zbog sumnjivih odbrana.

Jedan komentator OK,drugi (koji vecinu vremena prica) dosadan u picku materinu.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VIX taj Sub Dec 11, 2010 10:58 pm

Mogu da kukaju do prekosutra !

Papci Elisu jos hukta zbog gola kroz noge
VIX
1st liner
1st liner

Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Pet Dec 24, 2010 8:56 pm

Evo jednog zanimljivog dijela o Hallu,pominje se i Stamkos:

I’m going to just spit it out. Taylor Hall of the Edmonton Oilers is already better than John Tavares of the New York Islanders. So how soon will he be as good as Steven Stamkos of the Tampa Bay Lightning?

Sooner than you think.

Sure, Hall is stuck in the frigid oil fields of Alberta. But he’s already the best player on his team and close to the best in the province.

He doesn’t have the veteran insulation that Stamkos had in his rookie year. But relatively speaking – rookie year to rookie year – this guy’s performance may be even more special than my favorite Bolt.

Hall is good at everything in the offensive zone. He skates faster than the wind. He leads. He’s confident and determined. And he isn’t a liability in his own zone. And he’s doing it without the benefit of an elite playmaker like Marty St. Louis.

It all adds up to one word – stud. And soon.

He’s going to easily outpace Stamkos’ rookie output. And can you imagine what he might deliver if he had his own Mighty Mite?

Stamkos’ rookie breakout started in mid-January and he delivered 32 points in his last 37 games. Hall’s breakout has started sooner. He’s on a three-game, five-point streak heading into Christmas and he has nine points in his last nine games.

So what will his future hold? I don’t know but I’m going to sit back and enjoy the highlight reel.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Pet Dec 24, 2010 9:26 pm

SymphonyX ::Sure, Hall is stuck in the frigid oil fields of Alberta. But he’s already the best player on his team and close to the best in the province.
Rolling Eyes
Ja mislim da nije jos. Pijem kafu i chiluje
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Pet Dec 24, 2010 9:44 pm

Ja se slažem sa Džombom.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel
Tucker-Grabovski-Domi
McAuley-Zezel-Orr

Leetch-Berard
Ellett-Gill
Markov-Pilar

Potvin
Rhodes
Marvin
Administrator
Administrator

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SymphonyX taj Pet Dec 24, 2010 10:12 pm

Slazem se i ja,ali zanimljivo je vidjeti i tudja misljenja.
SymphonyX
1st liner
1st liner

Canucks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Sub Dec 25, 2010 6:15 pm

Mislim da je Jordan Eberle pokazao vise od njega za sada.. Pijem kafu i chiluje
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Бледолики taj Čet Dec 30, 2010 4:07 pm

SymphonyX ::Evo jednog zanimljivog dijela o Hallu,pominje se i Stamkos:

I’m going to just spit it out. Taylor Hall of the Edmonton Oilers is already better than John Tavares of the New York Islanders. So how soon will he be as good as Steven Stamkos of the Tampa Bay Lightning?

Sooner than you think.

Sure, Hall is stuck in the frigid oil fields of Alberta. But he’s already the best player on his team and close to the best in the province.

He doesn’t have the veteran insulation that Stamkos had in his rookie year. But relatively speaking – rookie year to rookie year – this guy’s performance may be even more special than my favorite Bolt.

Hall is good at everything in the offensive zone. He skates faster than the wind. He leads. He’s confident and determined. And he isn’t a liability in his own zone. And he’s doing it without the benefit of an elite playmaker like Marty St. Louis.

It all adds up to one word – stud. And soon.

He’s going to easily outpace Stamkos’ rookie output. And can you imagine what he might deliver if he had his own Mighty Mite?

Stamkos’ rookie breakout started in mid-January and he delivered 32 points in his last 37 games. Hall’s breakout has started sooner. He’s on a three-game, five-point streak heading into Christmas and he has nine points in his last nine games.

So what will his future hold? I don’t know but I’m going to sit back and enjoy the highlight reel.
Ahm pa ovo je "malo" preterano. Hall je veliki potencijal, samo, ima i vecih.
Ja da prognoziram da Hall nece biti bolji hokejas od Stamkosa, a da kazem i da nije ni sad to.
Sto se Oilersa tice, kako su bili poceli sezonu pomislio sam da ce nesto biti drugacije ove sezone, ali, sipak, isto.
Sad im treba neki centar a dogodine bek da draftuju iz prvih 5.
PS a da, pa posle da sacekaju jos 3, 4godine da sazru i onda taman kad treba da ih ponovo potpisu oni odu u NY, LA ili Chicago, sto dalje od severne puste prerije , poput mnogih drugih u poslednjoj deceniji
Бледолики
Enforcer
Enforcer

Maple Leafs

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Augment taj Čet Dec 30, 2010 4:41 pm

kako ce Hall postati bolji od stamkosa ubrzo? sve i da je bolji invidualno tesko da ce imati poena kao stiven. ko ce da mu asistira ili jos gore kome ce on da asistira, dustin penneru?

sa tavaresom je slicna situacija i vjerujem kad bi ga prodali da bi eksplodirao
Augment
2nd liner
2nd liner

Red Wings

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Che taj Čet Dec 30, 2010 5:56 pm

Ne mesajmo kolace i govna, svaki od njih je tu specifican i u specificnoj situaciji.
Stamkos bi igrao mozda tek nesto bolje od Tavaresa da je u timu Ajlandersa npr. Hall isto, mada on ne blista ni sada.
Po meni, igrac koji je tu najnezavisniji od igre ostatka tima je Dzordan Eberle. Pijem kafu i chiluje
Che
Moderator
Moderator

Maple Leafs alt

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Marvin taj Čet Dec 30, 2010 6:10 pm

Stamkos bi bio bolji i u Islandersima.

Clark-Gilmour-Andreychuk
Roberts-Sundin-Kessel